Zobrazit hlavní menu

Uspávání broučků

Uspávání broučků

Ve středu 10. listopadu jsme uspořádali v naší mateřské škole společnou akci pro rodiče a děti „Uspávání broučků“. Toto setkání bývá poslední školkovou venkovní akcí před přicházející zimou.

Společně jsme se všichni sešli na školní zahradě ve chvíli, kdy se začalo stmívat. Děti své rodiče a příbuzné přivítaly písničkou s tanečkem o broučcích. Kouzelnou atmosféru pomohly dotvořit rozsvícené lucerničky vyrobené dětmi a světelné řetězy, které nám vyzdobily prostranství před školkou. Po písničce jsme společně v průvodu s lampióny vyrazili do přilehlého Březového háječku, kde program pokračoval samotným uspáním „broučků“. Ty si děti vyrobily ze skořápek vlašských ořechů a připravily si pro ně bedýnky vystlané listím, kde nám broučci přezimují. A jak jinak uspat broučky než ukolébavkou. Během návratu na zahradu už nás vábila vůně napečených štrúdlů holkami kuchařkami, na kterých jsme si všichni pochutnali. Zahřát jsme se mohli teplým čajem, a tak nám bylo moc fajn. Vzájemně jsme si popovídali, děti si společně pohrály na průlezkách a houpadlech, a když už nám bylo opravdu chladno, odebrali jsme se všichni zpátky do svých domovů.

Děkujeme všem za účast a už nyní se těšíme, jak si na jaře broučky s dětmi probudíme.

Hned další den nás čekala další krásná událost – a sice příjezd sv. Martina. Společně se školáky jsme se sešli na dvorku základní školy. Netrvalo dlouho a mezi tuto velkou skupinu dětí docválal na svém bělouši sám sv. Martin. A nebyl sám – letos přijel v doprovodu sv. Kateřiny a sv. Tomáše. Znovu jsme si mohli z jeho vyprávění připomenout legendu o žebrákovi, se kterým se Martin rozdělil o svůj plášť. Naše děti Martina potěšily písničkou a ten jim za odměnu velkolepě rozhazoval čokoládové zlaťáky a bonbóny. Svou návštěvu zakončil slibem, že sníh nám letos opravdu pošle. A my už jsme se mohli přesvědčit, že Martin své slovo plní – na zahradě ve školce už se nám dokonce podařilo postavit sněhuláky. Děkujeme p. Elišce Haitlové za zprostředkování tohoto milého setkání.

A je tady prosinec a s ním spojená návštěva sv. Mikuláše. Ten k nám bohužel letos osobně nedorazil, protože mu přibyla spousta nemocných dětí, které musel přednostně navštívit. Z toho důvodu pověřil paní učitelky, aby roli Mikuláše a jeho družiny zastoupily ony. A tak děti nebyly ochuzeny o Mikuláše, čerta ani anděla. A slibovaly… a slibovaly…a nakonec to dobře dopadlo a nadílku dostaly.

Nyní už se budeme připravovat na Vánoce, zpívat koledy, zdobit stromeček, tvořit… a především se těšit na Ježíška.

Přejeme Vám krásné a radostné Vánoce!

Radka Bayerová

Fotogalerie

Vydáno: 22. 04. 2022 | Naposled upraveno: 22. 04. 2022 | Autor: Školka