Zobrazit hlavní menu
Příjezd svatého Martina do Bernartic

Příjezd svatého Martina do Bernartic

Martin jede na koni, podkůvkami zazvoní…

Na svátek svatého Martina v pátek 11. listopadu jsme netrpělivě vyhlíželi, zda přijede svatý Martin a přiveze nám sníh. My, kluci a holky ze školky, jsme vyrazili na dvorek k základní škole, když se proti nám od hřiště z mlhy vynořila silueta muže na koni. Byl to on – svatý Martin na opravdovém bílém koni. Sníh nám sice nepřivezl, ale obdaroval nás sladkými zlaťáky ze své mošny, vyprávěl nám svůj příběh a zazpíval si s námi písničky. A také nám slíbil, že určitě nějaký sníh do Bernartic v zimě pošle. Necháme se překvapit, zda to tak bude…

Děkujeme paní Elišce Haitlové, která vše domluvila a panu Barfajtovi a jeho bělouškovi z Kunína

Fotogalerie

Vydáno: 14. 11. 2022 | Autor: Školka